Обележен национални дан књиге у нашој школи

Поводом Националног дана књиге, 28. фебруара, у нашој школи је организована акција под слоганом  „Читај гласно”.

Организатор акције је Друштво школских библиотекара Србије које ову акцију организује по пети пут. Циљ заједничке активности је подстицање читања, као и неговање матерњег језика и културе читања, повезивање школских библиотека и школа са локалном заједницом и уопште афирмисање културе.

У акцији су учествовале професорке Бранка Марган, Марина Гуташи, Татјана Наумоски, и библиотекар Јасмина Топић, као и ученици одељења1-5, 1-10, 2-3, 2-5 и 4-1: Анастасија Кавазовић, Јелена Аћимовић, Матеја Амбруш, Дуња Текијашки, Снежана Димитријевић, Игор Хоц, Сара Бучевац, Милица Бркић, Теодора Топић, Алекса Ђорђијевски. Они су прочитали одломке, песме и цитате од Јована Дучића, Алексе Шантића, Ђуре Јакшића, Владете Јеротића, Мирослава Антића, Марка Менсона, Мирјане Стефановић, Радјарда Киплинга и Рабиндраната Тагоре.