Активности у току блок наставе

Блок настава одржана 11. априла, подстакла је наше професоре и ученике на различите активности које су у вези са смеровима које похађају.

Посета едукативној радионици у Музеју

Ученици трећег разреда архитектонске струке присуствовали су едукативној радионици атељеа „Политура” у Народном музеју у Панчеву. Љубомир Лупулов, рестауратор, представио је у свом излагању кроз примере нерестаурираног и рестаурираног намештаја, материјале и технике који су се користили при изради њиховој изради, а данас се користе при рестаурацији. Такође, он је упознао ученике са свим изазовима и задовољствима које рестаураторски занат даје. Ученике је водио професор Југослав Богићевић.

Посета Старој апотеци у Дебељачи

Ученици одељења 1-3 посетили су Стару апотеку у Дебељачи, у оквиру блок наставе. Том приликом, обишли су Етнографски музеј и сталну поставку  некадашњих апотека које су радиле у Дебељачи, и имали прилику да се упознају са инвентаром и апаратурама које су се некада користиле за израду лекова и других приправака . Након обиласка музеја, у конференцијској сали Дома културе „Јожеф Атила” из Дебељаче, проф. мр сц. Дарко Д. Џелајлија одржао је видео-презентацију и упознао наше ученике са практичном употребом изложених предмета и апаратура, као и стручним радионицама које се одржавају у организацији удружења Стара апотека из Дебељаче.