Браво за Стефана! Честитке рукометашима!

У Краљеву је 16. маја одржано школско државно првенство у атлетици. Нашу школу је представљао ученик одељења 3-5 Стефан Јованов.

Да би дошао до тог такмичења, он је морао да победи на општинском такмичењу у Панчеву, окружном такмичењу у Вршцу и међуокружном такмичењу у Новом Саду. Низ победа Стефан је наставио и у Краљеву где је победио и постао државни првак у бацању кугле за средњошколце!

Такође, у предходних неколико недеља, успешно су се такмичили и наши ученици који играју рукомет. Девојке, које је водио професор Емануел Борка, стигле су до финала међуокружног првенства где су са 16:15 поражене од Средње медицинско-физиотерапеутске школе Београд.  Школу су представљале Теодора Станојевић 4-8, Амелија Ускоковић 4-8, Анастасија Грговски 3-8, Анђела Дрча 4-4, Бранислава Павков 2-4, Јелена Славковић 1-4, Кристина Ристовски 1-5, Сунчица Чучак 1-2, Катарина Кепчија 1-7, Уна Попов 1-1, Уна Тодоровска 1-1 и Доријана Каталина 1-1.

Мушка екипа, у саставу: Милан Вујасиновић 4-2, Михајло Влајкиновски 3-7, Душан и Лазар Петровски 3-7, Јован Јевремовић 2-7, Матеја Митић 2-7, Никола Лепедат 2-2, Филип Ракић 1-2 и Немања Стевановић 1-1, поражена је у фуналу на општинском такмичењу од Машинске школе. Обе екипе су се пласирале на СОШОВ (Спортске олимпијске игре школа Војводине) које се одржавају у Зрењанину од 19. до 22. маја. Поред њих, школу ће представљати и мушка кошаркашка екипа, џудисткиње Јелена Стојановски 2-5 и Марјана Милановић 2-3, као и стрелац Марко Нинковић 1-1.