Поводом Међународног дана Рома

Ромски културни центар Панчево и Градска библиотека Панчево, уз Подршка Града Панчева, организовали су 9. априла, поводом Међународног дана Рома, догађај посвећен писаној речи на ромском језику.

Том приликом, стваралаштво на овом језику представиле су професорка др Марија Александровић, педагошки асистент у Технишкој школи ,,23. мај“, и књижевница Маја Јовановић. Програм су рецитовањем стихова употпунили и ученице наше школе Душица Недељков 1-4 и Исидора Далипу 2-10, као и ученици из неколико основних школа из Панчева, Долова и Јабуке.

Скуп је отворио председник националног савета Рома Далибор Накић, а публици се у име Града Панчева обратио Миленко Чучковвић , већник за рад, запошљавања и социјалну политику. На крају програма, наступила су ромска деца из школе ,,Браце Петров“ ромском игром.