Техничар за прераду нафте и гаса

У току четворогодишњег школовања ученици се упознају са примарним и секундарним процесом прераде нафте, рафинеријским постројењима, производима кои се добијају из нафте, аутоматском контролом процеса, мерама зашите на раду у нафтној индустрији, узорковањем и припремањем узорака сировина, међупроизвода и производа нафте и земног гаса као и њиховом испитивању, аналитичким и инструменталним методама.

Такође се упознају са загађивачима у нафтној индустрији и свим мерама и постројењима који су у служби екологије и смањења загађења животне средине као и испитивањем отпадних вода и гасова.

По завршетку школовања ученици могу да се запосле у Рафинерији нафте Панчево на праћењу параметара и контроли процеса као и у лабораторији на контроли квалитета ових технолошких токова.

Такође школовање могу наставити на већини факултета и струковних школа.